top of page

10 zasad sprzedaży konsultacyjnej

Zaktualizowano: 8 sie 2020

Dla Menedżera/Menedżerki o sprzedaży konsultacyjnej:


W sprzedaży konsultacyjnej 40 % procesu zajmuje zbudowanie relacji.Zadaniem handlowca jest skupienie się na Kliencie, a niezbędnymi cechami to ciekawość, empatia, umiejętność obserwacji i otwartość.

Chcesz gładko przejść ten kluczowy dla sprzedaży proces?


Trzymaj się poniższych zasad:

Zasada nr 1: Trzymaj gębę na kłódkę i miej uszy otwarte, czyli mniej mów, więcej słuchaj. Zasada nr 2: Sprzedawaj pytając, nie opowiadając, czyli zadawanie pytań dostarcza Ci wiedzy i buduje Twój wizerunek zaangażowania. Zasada nr 3: Bądź ciekawy. Autentycznie. Zasada nr 4: Rozmawiaj jakbyś mówił do rodziny lub znajomych. Troska. Zasada nr 5: Zwróć uwagę na to, czego nie mówi Twój Rozmówca. Zasada nr 6: Jeśli Klient zadał pytanie, odpowiedz rzeczowo i krótko, a następnie przejdź do pytań pamiętając o tym, że jesteś tu dla niego. Nigdy nie bądź gadającą głową. Zasada nr 7: Tylko po tym, jak prawidłowo ocenisz potrzeby i oczekiwania swojego Klienta możesz zacząć mówić o tym, co oferujesz. Zasada nr 8: Powstrzymaj się od przeprowadzenia godzinnego seminarium produktowego. Nigdy nie bądź gadającą głową. Zasada nr 9: Zapytaj, czy są jakieś przeszkody w podjęciu kolejnych logicznych kroków w procesie zakupowym. Badaj bariery i ograniczenia decyzyjne. Zasada nr 10: Zaproś swojego Klienta do podjęcia działania.

Pamiętaj! Nie jesteś handlowcem, jesteś godnym zaufania człowiekiem, który pomaga mu podejmować trafne biznesowo decyzje.

Oryginał artykułu powstał na stronie:

http://www.biznesfactory.pl/10-zasad-konsultacyjnej-sprzedazy/

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Комментарии


bottom of page