top of page

15 odkryć menedżerskich - cykl wywiadów - w.10 - Andrzej Burzyński

Zaktualizowano: 1 lis 2021


Drodzy Przyjaciele i Sympatycy naszych aktywności,

zapraszamy Was na dziesiąty wywiad z kolejnym Menedżerem w ramach cyklu Manage or Die Interview. Dzisiaj naszym Gościem będzie Andrzej Burzyński, który jest Konsultantem biznesowym, a w przeszłości był Menedżerem. Autor wielu książek i publikacji z zakresu przedsiębiorczości, twórca programów szkoleniowych z obszaru biznesu.

Jaka jest najważniejsza zasada, którą kierujesz się w życiu zawodowym?

Wydobyć pełen potencjał z zespołu, na który mam wpływ.


Co wyróżnia Ciebie jako Menedżera?

Tym, że nie jestem menedżerem :) Jestem konsultantem, który wydobywa zaangażowanie i pełen potencjał ze zespołów. Pracuję zwykle z całymi zespołami a nie tylko ich liderami. Wiele firm współpracuje ze mną od lat i na dziś mam pośrednio wpływ na 3 500 osób.

Jaki był przełomowy moment w Twojej karierze zawodowej?

Moment, kiedy założyłem 16 lat firmę konsultingową. Było to przejście z pracy jako instruktor terapii uzależnień do pracy jako szkoleniowiec. Moim mottem były słowa, usłyszane od mojego ówczesnego mentora, który powiedział mi: „Andrzej, zbyt często robimy rzeczy, które są dobre dla innych a nie są życiodajne dla nas.”Jakie działania podejmujesz, aby kształtować pozytywne relacje w swoim zespole / dziale / firmie?

Główne zadanie polega na wysłuchaniu ludzi ich zrozumieniu. Tak nawiązana relacja pozwala im przekazać ich własne pomysły na rozwój zespołu. Uważam to za jedną z największych umiejętności, ponieważ człowiek angażuje się w to, co współtworzy, a drogą do tego jest zbudowanie atmosfery otwartości, dzięki wzajemnemu zaufaniu.

Bardzo cenne w tym procesie są dla mnie zarówno znajmość ludzkiej osobowości jak i używanie testu „Carrer Direct”, który szczegółowo opisuje ludzki potencjał badają osobowość, zainteresowania, umiejętności i wartości.Jakimi innowacyjnymi projektami możesz pochwalić się Ty jako Menedżer?

Stworzeniem autorskiego programu „Budowanie zaangażowanych zespołów”, który składa się z pięciu szkoleń, a następnie siedmiomiesięcznej pracy wspierającej budowanie zespołu. Cały proces trwa rok. Dzięki temu programowi, całe firmy przekształciły swój sposób zarządzania ludźmi.


Jaki jest Twój przepis na sukces zawodowy?

Nieustanny, własny rozwój. Dla mnie to absolutny fundament. Co roku tworzę sobie plan, w którym określam jaką wiedzę chcę zdobyć; jakich ludzi poznać oraz jakie umiejętności chcę rozwinąć.


Co Cię najbardziej motywuje w pracy?

Dwa moje główne motywatory to widzenie rezultatów mojej pracy oraz wyzwania, które się pojawiają. Rezultaty budzą we mnie poczucie pewności, a wyzwania pobudzają abym nie myślał, że wszystko już umiem i potrafię.

Jakiej decyzji najbardziej żałujesz?

Tego, że tak późno poszedłem w stronę własnej działalności. Z mojej obecnej perspektywy za dużo było asekuranctwa i złudnego poczucia „bezpieczeństwa na etacie.”


Co jest najtrudniejsze w pracy Menedżera?

Moje własne ograniczenia. To czego nie wiem. Zbyt szybkie szuflodkowywanie ludzi. Chyba najgłówniejszym jest dla mnie jednak brak wiary w potencjał i chęć jego rozwinięcia u niektórych ludzi.


Na co nie może sobie pozwolić Menedżerka, Menedżer?

Na brak własnego rozwoju, ale o tym już pisałem. Inna rzecz to brak odpowiedzialności, ponieważ od niej zależy czy rozwiniesz w pełni potencjał swój i swojego zespołu.


Jako doświadczony Menedżer, jakie rady dasz młodej, będącej na początku drogi zawodowej, kadrze zarządzającej?

Znajdź ludzi, od których będziesz się uczyć. Rozmawiaj z nimi; pytaj ich; konsultaj swoje decyzje; omawiaj to co aktualnie robisz. Miej ludzi, którym dasz wgląd w twoją pracę.


Jakbyś miał wybrać jedną osobę / postać z przeszłości lub teraźniejszości, jako swojego szefa to kto to by był i dlaczego?

Mój śp. mentor Paweł Godawa, ponieważ głęboko wierzył w sukces osób, którym przewodził. W jego osobie zobaczyłem to o czym pisał Emerson:

„O wiele łatwiej odniesiesz sukces, jeżeli zobaczysz go w oczach innej osoby.”

Na co przeznaczyłaś pierwsze zarobione pieniądze?

Na książki :) Jestem bibliofilem (i nie chodzi tylko o literaturę branżową), to jedna z największych pasji mojego życia.


Jaka jest Twoja największa pasja?

Nauczanie. W głębi serca uwielbiam się uczyć, a następnie tą wiedzą dzielić z innymi. Z pasji pozazawodowych są to podróże.


Co dla Ciebie oznacza „Manage or Die”?

Wszystko rozwija się lub upada w zależności od przywództwa” często powtarza John Maxwell. Parafrazując jego słowa można powiedzieć, że

„menedżer, który nie zarządza sobą uśmierca siebie i ludzi, na których ma wpływ”.


Dziękujemy bardzo!Andrzej Burzyński o sobie - krótkie BIO:


1. Jestem konsultantem biznesowym.

2. Moje obdarowanie, którym mogę służyć Tobie (według testu StandOut):

- Nauczyciel - ekscytuje mnie potencjał, jaki dostrzegam w każdym człowieku. Moja umiejętność tkwi w uwalnianiu tego potencjału.

- Doradca - myślę praktycznie i konkretnie. Jestem skuteczny w rozwiązywaniu problemów zarówno indywidualnych osób, jak i zespołów osób funkcjonujących razem jako firmy, organizacje itp.

- Networker - jestem katalizatorem, a więc tym, który wyzwala ukryty potencjał. Moja umiejętność polega na łączeniu ludzi i idei, aby zrobić coś większego niż jest teraz.

3. Autor ksiażek:

- Produktywny Przedsiębiorca™

- Od pasji do biznesu™  

- Życie pełne pasji   

- Przebacz i uwolnij siebie™                       

4. Twórca programów szkoleniowych:

- Akademia Rozwoju Przedsiębiorcy™

- Od pasji do biznesu

- Bogaty nauczyciel

- Przedsiębiorca pełen pasji

- Przemawiaj z pasją

5. Influencer. Poprzez swoje kanały edukacyjne docieram do ponad 30 tysięcy osób miesiecznie.

6. Przez 5 lat (2011-2016) prowadziłem cotygodniowe audycje w radiu Kontestacja.

7. W 2017 roku prowadziłem program biznesowy "Alfabet przedsiębiorcy" w telewizji TBN Polska.

8. Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów.Chcesz skontaktować się z Autorem, kliknij tutaj.

Cykl wywiadów prezentowany będzie 2 x w miesiącu w następujących miejscach:


177 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page