top of page

Czy biznes jest przygotowany na prawdę - spotkanie - 07.11.2019 - Artur Nowak-Gocławski


Serdecznie zapraszamy na kolejne konwersatorium Prof. A.J. Blikle. W ramach tych konwersatoriów, zapraszamy na wystąpienie Artura Nowaka-Gocławskiego pod tytułem: Czy biznes jest przygotowany na prawdę.

07 listopada 2019 - czwartek, godz. 16:00 - 20:00 "Od wielu lat rosną oczekiwania wobec biznesu w zakresie odpowiedzialności społecznej. Firmy dziarsko wdrażają CSR-owe praktyki poprawiając swój wizerunek. Liderzy firm odbierają nagrody w konkursach firm etycznych, firm zaangażowanych społecznie, dbających o środowisko. We wrześniu 2019 r. 130 banków podpisuje ONZ-towską deklarację odpowiedzialnej bankowości. W sierpniu 2019 r. 180 liderów firm w USA w ramach Business Roundtable podpisuje deklarację o odejściu od myślenia wyłącznie interesem akcjonariuszy i spojrzeniu na potrzeby społeczeństwa, środowiska naturalnego, pracowników.

Jednocześnie co jakiś czas pojawiają się incydenty pokazujące skrajną nieodpowiedzialność branży finansowej, egoizm i brak solidarności w zakresie wspólnego rozwiązywania problemów. Z jednej strony udajemy, że stajemy się lepsi z drugiej co chwila pokazujemy tego iluzję. Czy biznes rzeczywiście jest świadomy swojej roli na świecie i chce się autentycznie zmieniać, nie myśląc wyłącznie o zyskach, czy też zmiany są pozorne, a najlepiej gdyby ich nie było?

Porozmawiamy o tym gdzie jest prawda a gdzie fałsz. Zastanowimy się, czy pracownicy firm naprawdę chcą pracować w odpowiedzialnych organizacjach, a klienci kupować produkty takich firm?

Opowiem też o tym dlaczego założyłem spółdzielnię pracy, w której działa dzisiaj 900 osób i czy warto dzielić się ze współpracownikami własnością."

Artur Nowak-Gocławski

Szkoła Biznesu PW

ul. Koszykowa 79 02-008 Warszawa

WSTĘP BEZPŁATNY!

Ilość miejsc ograniczona. Warto przyjść nieco wcześniej.

Fundacja Rozwoju Menedżerskiego "Manage or Die" nie jest organizatorem tego wydarzenia. Udostępniamy tą informację, ponieważ wierzymy w jego wartość merytoryczną w procesie inspiracji Menedżerek i Menedżerów i rozwoju poziomu zarzadzania w Polsce.

Pełny zestaw informacji dotyczących wydarzenia znajdziesz na stronie Prof. Blikle - www.moznainaczej.com.pl

15 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page