top of page

Thu, Mar 12

|

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej

Szczęśliwi, bo omylni - Konwersatorium Prof. A.J. Blikle

W ramach konwersatoriów Prof. J.A. Blikle zapraszamy na wystąpienie Doroty Jakubowskiej; Grupa TROP, pt. Szczęśliwi, bo omylni.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Szczęśliwi, bo omylni - Konwersatorium Prof. A.J. Blikle
Szczęśliwi, bo omylni - Konwersatorium Prof. A.J. Blikle

Time & Location

Mar 12, 2020, 4:00 PM – 8:00 PM

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, Koszykowa 79, 02-008 Warszawa, Polska

About the event

W ramach konwersatoriów Prof. J.A. Blikle zapraszamy na wystąpienie Doroty Jakubowskiej; Grupa TROP 

Szczęśliwi, bo omylni. 

Autorka o obszarze wystąpienia: "Celem naszego umysłu nie jest rozumienie, lecz przewidywanie. Zatem, co jest największym problemem dla naszego mózgu? To, że nie potrafi zinterpretować rzeczywistości? Nie, z tym sobie radzi. Problem pojawia się wtedy, gdy nie umiemy ocenić przyszłych skutków naszych działań. Dzieje się tak,  gdy podejmując decyzję nie mamy stosownego mechanizmu, algorytmu, heurystyki, nawyku lub bazujemy na sprzecznych danych (a w każdym razie tak je oceniamy).  Brak kontroli poznawczej jest dla naszych mózgów prawdziwym cierpieniem. A zatem zrobimy dużo, aby do tego nie doszło.  Uruchamiamy aparat poznawczy i emocjonalny, nasze ciało i zmysły, żeby obronić się przed śmiertelnym wirusem niezdolności planowania reakcji.

Zapraszam na spotkanie o tym, jak ten sposób myślenia o potrzebach poznawczych tłumaczy błędy w interpretacji danych, w ocenie szans na sukces naszych przedsięwzięć, w naszych zachowaniach ekonomicznych. Porozmawiamy również o tym, dlaczego nie słuchamy się w rodzinach i boimy się dialogu społecznego. Dlaczego w tak wielu dziedzinach oszukujemy samych siebie zgodnie z zasadą „jeśli rzeczywistość nie pasuje do wyobrażeń, tym gorzej dla rzeczywistości?”

Czy możemy zapobiec tym błędom, dobrowolnym przekłamaniom, naiwności i upraszczaniu? Czy możemy to zrobić, nie tracą szansy na szczęście?"

Zapraszamy serdecznie. 

WSTĘP WOLNY! Ilość miejsc ograniczona. 

Fundacja Rozwoju Menedżerskiego "Manage or Die" nie jest organizatorem tego wydarzenia. Udostępniamy tą informację, ponieważ wierzymy w jego wartość merytoryczną na drodze inspiracji Menedżerek i Menedżerów.

Share this event

bottom of page