pt., 24 mar
|SEKTOR 3, Wrocław
Fakty i mity na temat wdrażania strategii na przykładzie metody 4 Strategy Moves Program
PROGRAM 4 KROKÓW STRATEGICZNYCH - PLANOWANIE I UPDATE STRATEGII
Czas i lokalizacja
24 mar 2023, 16:40 – 19:10
SEKTOR 3, Wrocław, Legnicka 65, 54-206 Wrocław, Polska
Goście
O wydarzeniu
Strategia powinna planem działania mającym na celu osiągnięcie konkretnych celów lub rezultatów. W kontekście biznesowym, strategia określa, jak organizacja będzie działać, aby zwiększyć swoją wartość i osiągnąć przewagę konkurencyjną. Jeżeli tworzona jest z udziałem Pracowników, to uzyskujemy jednocześnie wpływ na poczucie sensu w pracy oraz wzrost zaangażowania i utożsamianie się z planem strategicznym kluczowych Pracowników firmy. Dobrze zaplanowana strategia powinna mieć nastepujące cechy:
1. Horyzont czasu. Ogólnie biorąc, wyrazu strategii używa się do opisu czynności związanych z odległym horyzontem w czasie, zarówno z punktu widzenia okresu potrzebnego do wykonania tych czynności, jak i wystąpienia ich efektów.
2. Efekty. Chociaż wyniki posługiwania się określoną strategią mogą ujawnić się dopiero po dłuższym okresie, ich ostateczny efekt będzie znany.
3. Skupienie wysiłków. Skuteczność strategii zazwyczaj wymaga skupienia działalności, wysiłków czy uwagi na względnie ograniczonej wiązce zamierzeń. Koncentracja na wybranych działaniach tym samym ogranicza zasoby dostępne dla innych rodzajów działalności.
4. Układ decyzji. W większości strategii konieczne jest podejmowanie wielu decyzji określonego typu w czasie. Decyzje te muszą się wzajemnie wspierać, tworząc konsekwentny układ.
5. Wszechobecność. Potrzeba konsekwencji działania w czasie powoduje, że wszystkie szczeble organizacji powinny niemal instynktownie działać w sposób wzmacniający strategię.
Zapraszamy serdecznie na spotkanie 24.03.2023 roku o godz. 16:40
Miejsce: Wrocław, SEKTOR 3, ul. Legnicka 65
TEMAT: Fakty i mity na temat wdrażania strategii na przykładzie metody 4 Strategy Moves Program
Prowadzący: Dr Artur Smolik
Strateg, dyrektor zarządzający, mentor, autor publikacji z obszaru efektywności w biznesie. Doktor ekonomii pasjonujący się przywództwem, etyką menedżerską, prakseologią i triathlonem. Wspiera firmy, zarządy, zespoły w podnoszeniu wyników efektywności działania poprzez wykorzystanie wieloletniego doświadczenia zarządczego oraz profesjonalne narzędzia zarządcze. Autor efektywnej I prostej metodyki zarządzania projektami, otwarty na innowacje I prezentujący styl zarządczy oparty na koncepcji budowania wartości firmy/zespołów teraz i w przyszłości. Pełnił funkcje w zarządach firm i grup kapitałowych (CTL Logistics, CTL Train, Cerkolor) oraz na wielu pozycjach zarządczych z obszaru sprzedaży, operacji, innowacji, strategii biznesowej. Założyciel Fundacji Rozwoju Menedżerskiego „Manage or Die”.
Ramowa Agenda:
1. Przywitanie Uczestniczek i Uczestników.
2. Sprawy organizacyjne
3. Praktyczne 4 kroki w planowaniu i aktualizowaniu startegii
4. Przerwa i dyskusja
5. Krótki warsztat SWOT - uczymy się ustalać pozycje strategiczną firmy
6. Losowanie nagród - 1 x program mentoringowy - Lepsza kariera
Ilośc miejsc ograniczona. Decyduje kolejnośc zgłoszeń.
Wydarzenia z cyklu SPOTKANIA MENEDŻERSKIE maja na celu profesjonalną integrację społeczności osób intersujących się zarządzaniem i zawodem Menedżerki i Menedżera.
Spotkania te mają także na celu integrację społeczności grupy Manage or Die - Grupa dla Menedzerek i Menedżerów z Linkedin.