top of page

Tworzenie wartości firmy - VBM - prezentacja

Zaktualizowano: 5 gru 2022

Analizując kluczowe cele istnienia przedsiębiorstw warto zwrócić uwagę na założenia VBM (Value Based Management), wg systemu VBM, jest to: zwiększanie wartości firmy - teraz i w przyszłości.

VBM - Value Based Management jest systemem zarządzania przedsiębiorstwem, który koncentruje się na budowaniu jego wartości. Zwiększanie wartości firmy jest podstawowym celem istnienia organizacji biznesowych.

Trzy kluczowe elementy systemu VBM to:
tworzenie, mierzenie oraz zarządzanie wartością przedsiębiorstwa.

VBM jest standardem zarządzania dla światowych firm należących do czołówki Fortune 500. VBM wdrożyły między innymi: Coca-Cola, General Electric, Cadbury, Siemens, czy Barclays.


Źródło: Materiał powstał w oparciu o opracowania Francuskiego Instytutu Gospodarki, VBM Consulting, dr Magdaleny Mikołajek-Gocejna ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Całą prezentację możesz pobrać bezpłatnie tutaj:


Jeżeli chcesz ustalić swoją drogę w procesie tworzenia wartości Twojej organizacji, skontaktuj się i umów bezpłatna konsultację z Dr Artur Smolik.


Wszystkie materiały udostępniane przez FRM "Manage or Die" można wykorzystywać bez żadnych opłat i obostrzeń prawnych. Prosimy o cytowanie źródła.

Pozdrawiamy,

Manage or Die Team


201 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page