top of page

15 odkryć menedżerskich - mądre cytaty - apteka inspiracji vol.2


Drodzy Przyjaciele i Sympatycy naszych aktywności,

minął właśnie trzeci rok naszego cyklu wywiadów pt. 15 odkryć menedżerskich.


Idea wywiadów powstała, by stworzyć obszar rozpowszechniania wiedzy, gdzie doświadczone Menedżerki i doświadczeni Menedżerowie, dzielą się swoimi przemyśleniami na temat kariery, życia i wartości, odpowiadając na te same 15 pytań.

Różnorodność odpowiedzi tworzy w tym miejscu wartość samą w sobie.


Znajdziesz w nich m.in. odpowiedzi na pytania:

Jakie są przełomowe momenty w karierach doświadczonych Menedżerek i Menedżerów?
Co robić, by kształtować pozytywne relacje w zespole?
Jaki jest przepis na sukces zawodowy?
Co jest najtrudniejsze w pracy Menedżera i Menedżerki?

i wiele innych, bo jak napisaliśmy powyżej, 15 odkryć menedżerskich, to odpowiedź na 15 ważnych pytań o karierę, wartości, wnioski i doświadczenia menedżerskie.


To już 3 lata i 30 unikalnych wywiadów menedżerskich, które coraz chętniej czytają młodzi adepci sztuki zarządzania!

Rozpoczynając 5-ty rok cyklu postanowiliśmy zrobić podsumowanie, w którym podzielimy się z Wami wybranymi cytatami z pierwszych 10-ciu wywiadów.


Gotowi? Stratujemy!


3........... 2.......... 1............"W Polsce (w biznesie) to nadal nie jest powszechne, aby powiedzieć dziękuję, proszę, uśmiechnąć się i to zarówno w tym świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. Szczególnie ostatnio widzimy mnóstwo agresji, bo wszyscy żyjemy w ogromnym pośpiechu i stresie."

"Sukces to dla mnie równowaga. W życiu i w pracy. W pracy i odpoczynku, w presji i odpuszczaniu, w osiąganiu celów i ich świętowaniu."

"Przepis na innowacyjnego ducha zespołu to zachęcenie ludzi do kwestionowania status quo, refleksji, czy dotychczasowy model operacyjny jest najbardziej efektywny, zachęcanie do próbowania nowych rozwiązań, zwinne podejście do projektów, poszukiwania synergii, docenianie partnerstw biznesowych, budowanie do siebie zaufania i pielęgnowanie go. Wzajemny szacunek i zaufanie.""Zdałem sobie sprawę, jak ważne dla bycia liderem jest świadomość kim jestem – jako człowiek, jako pracownik, jako szef, w co wierzę, jakie wartości są dla mnie ważne i jakie mam oczekiwania wobec siebie i wobec otoczenia. Wtedy też bardzo wyraźnie dotarło do mnie, że menedżer powinien być liderem, a to właściwie oznacza wejście na ścieżkę nieustannego rozwoju."

"Chcesz szacunku, okazuj go innym!"

"Planuję, rozliczam, motywuję i rozwijam ludzi, z którymi pracuję. Staram się, by wyszli z tej relacji, jaką jest współpraca bogatsi i bardziej świadomi."


"Aby być dobrym Menedżerem dla swojego działu musisz mieć również wiedzę choć podstawową z zakresu pracy działów w całej firmie, aby jak najlepiej i efektywniej ułożyć pracę swojego zespołu. Firma to organizm naczyń powiązanych i nie da się w niej funkcjonować osobno.""(...) staram się być spójny, aby ludzie nie tylko słyszeli, ale też widzieli w mojej postawie i komunikacji niewerbalnej wzmocnienie przekazu słownego."

"(...) trudnym aspektem pracy menedżera jest umiejętność uznania, że własna decyzja jest zła. Szczególnie jak już została zakomunikowana, uruchomione zostały zasoby, sprawy zaczęły się toczyć (...)"

"(...) pamiętaj, by dostosować styl zarządzania do zmian, bo to, co działało kiedyś, nie musi działać teraz."


"Jedną z moich zasad jest to, że organizacje czerpią swoją siłę z różnorodności."

"Od menedżera oczekujemy bycia liderem zespołu – osobą, która nim kieruje, będąc jednocześnie jego częścią, pilnuje realizacji celu, a jednocześnie zauważa i pomaga usunąć przeszkody oraz inspiruje osoby, z którymi tworzy razem zespół."

"W obszarach aktywności każdego z nas, innowacją może być zmiana podejścia do danej rzeczy, robienie czegoś w zupełnie inny sposób bądź rozpoczęcie czegoś co do tej pory nie robiliśmy."
"Fundament pracy zespołowej to zaufanie - jeżeli przez dłuższy czas go nie ma, to cały zespół jest dysfunkcyjny."

"Bądź aktywny, przewiduj, planuj alternatywy i nie daj się zaskoczyć życiu i konkurencji. Jak pozwolisz, aby to nadchodzące zdarzenia narzucały Tobie rytm i rozwiązania, to będziesz tylko malutkim trybikiem w maszynie i nigdy nie będziesz wiedział dokąd ta maszyna zmierza."

"Zrozum że przyjdzie taki moment, że doświadczysz kryzysu zawodowego i zmiany. I bądź pewny - to Cię zaskoczy."


"Cel jest kluczowy, bo bez niego moje działania są jedynie reakcją na różne zewnętrzne czynniki i ograniczają mój horyzont do wykonywania bieżących, rutynowych czynności."

"Przestajesz być wiarygodny, a ludzie szybko cię przejrzą i jesteś skończony jako menedżer."

Jeżeli jesteś Menedżerką lub Menedżerem z doświadczeniem i chcesz podzielić się nim z innymi w ramach naszego cyklu wywiadów, koniecznie napisz do nas kontakt@manageordie.org


Cykl wywiadów prezentowany będzie 2 x w miesiącu w następujących miejscach:Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page