top of page

5 poziomów przywództwa J.C. Maxwell'a

Zaktualizowano: 23 sty 2022

Czym jest przywództwo wg Maxwella?


Przywództwo jest „wpływem” - umiejętnością wywierania pozytywnego wpływu na ludzi, z którymi pracujemy, abyśmy wspólnie osiągali założone cele.

Im bardziej wzrasta nasza umiejętność wpływania na ludzi, tym bardziej efektywnie możemy im przewodzić i tym samym doprowadzić do realizacji wyznaczonego celu.


Czym zatem jest 5 poziomów przywództwa?

W jednej ze swoich najsłynniejszych, a jednocześnie najbardziej praktycznych książek „5 levels of leadership” John Maxwell przybliża model przywództwa opracowany na bazie swoich doświadczeń oraz obserwacji i rozmów z liderami światowego biznesu.


Model opisuje w sposób jasny i praktyczny plusy i minusy bycia na każdym z poziomów oraz najlepsze zachowania lidera na danym poziomie wraz ze strategiami pomagającymi przechodzić do kolejnego poziomu dojrzałości liderskiej.


John Maxwell opisuje także 5 poziomów dojrzałości przywódców. Maxwell wyjaśnia, dlaczego każda organizacja potrzebuje liderów na poziomie 5 i jak każdy może tam dotrzeć. Opisuje jak z przywództwa na poziomie 1 przechodzić przez poszczególne stopnie rozwoju, aż do bycia liderem, który rozwija innych przywódców (poziom 5). Dla każdego poziomu przywództwa model opisuje sposób rozpoznawania na jakim etapie w tej 5-stopniowej skali jest dana osoba oraz co można zrobić, aby przejść do następnego.


Chcesz sprawdzić, gdzie jesteś?


Zapraszamy do intelektualnej podróży.

Źródło: Portal: Computerworld.pl

Autor: Tomasz Krakowczyk, Consultant & Business Trainer, Agility Coach

375 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page